به کنکور

» گاهی بخندیم:
 به کنکور
حرف اخر
راه اندیشه
راه اندیشه
نژاد علی
درس کالا
نژاد علی
درس کالا
نشرجوکار
نشرجوکار
نشرجوکار
نشرجوکار
سنجش 1
نژاد علی

X بستن
بیوماز
تبليغات شما در به کنکور
تبلیغات تبلیغات تبلیغات
تبلیغات:فروشگاه اینترنتی درس کالا

در دوران امتحانات نهایی چه کنیم ؟

(در دوران امتحانات نهایی چه کنیم ؟)

در دوران امتحانات نهایی چه کنیم ؟

(جهت دانلود و اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمائید)


اواخر اردیبهشت ماه مساوی است با امتحانات پایان سال تحصیلی جاری. عده‌ای از داوطلبان تصور می‌کنند که این امتحانات، ترمزی برای برنامه مطالعاتی آنهاست، و در این دوران مجبورند که به جای تست زنی، به مطالعه برای یک آزمون تشریحی بپردازند. آنها می­گویند: «ما الان باید تست بزنیم؛ زیرا امتحانات پایان سال تحصیلی، فقط وقت ما را تلف می‌کند.»

زمانی این نگرانی برای گروهی از دانش آموزان بیشتر می شود که آنها به این موضوع هم توجه می کنند که داوطلبان پشت کنکوری، بدون داشتن چنین مساله‌ای با خیال راحت و آرامش بیشتر، فقط در حال مطالعه برای کنکور هستند و لازم نیست که برنامه خود را میان مطالعه دروس امتحانی و کنکور تقسیم کنند یا برای مطالعه، به این صورت سر در گم شوند.

 

باید به این دوستان گفت که در چند سال اخیر، سؤال‌های آزمون سراسری هر چه بیشتر فرا دانشی شده است و نمی‌توان با روش های عجیب تستی یا ردّ گزینه، از پس این آزمون برآمد؛ بلکه برای موفقیت باید دانشی عمیق داشت؛ چیزی که شما به یاری آزمون تشریحی بهتر به آن خواهید رسید؛ پس نگران از دست دادن زمان نباشید و امتحانات خود را با دقت و عمیق بخوانید.

 

در واقع امتحانات پایان ترم، فرصتی است تا دانش آموزان روی مطالب نیمسال دوم تسلط بیشتری پیدا کنند.یک داوطلب کنکور در ایام امتحانات با تلاش بسیار می‌تواند گام‌هایی مؤثر، برای موفقیت در کنکور نیز بردارد؛ زیرا انگیزه دانش آموز در این ایام، بیشتر است؛ پس بیشتر تلاش می‌کند.

 

همچنین در دوره امتحانات، خود برنامه امتحانی، یک برنامه متمرکز آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار می دهد؛ پس دانش‌آموزان به صورت متمرکز تر درس می خوانند؛ از طرف دیگر، عادت افزایش ساعت مطالعه و زیاد درس خواندن نیز از حسن های این دوره است. این بهترین فرصت است که دانش‌آموزان، ساعت مطالعه بالای خود را افزایش دهند و پس از امتحانات نیز آن را حذف نکنند.

 

غزاله تفاق، رتبۀ 5 کشوری گروه آزمایشی علوم تجربی سال 91، در این زمینه می گوید: «داوطلبان، هـر کدام از درس های دوم و سـوم را یک بار در زمان خودشان و دو سـه بار هم در دوران سال چهارم مطالعه کرده و آزمون داده اند، اما درس‌های سال چهارم را یک بار می­خوانیم؛ در این میان، امتحانات پایان سال، زمان مناسبی است که بتوانیم درس‌های سال چهارم را یک بار به صورت کامل بخوانیم و دوره کنیم.‌»

 

دقت کنید که امسال برای داوطلبان کنکور، امتحانات نهایی سال چهارم اهمیتی ویژه دارد؛ زیرا نمره کتبی چهار درسی که نهایی برگزار می‌شود، در آزمون سراسری تاثیر مثبت دارد. این مساله، بویژه برای داوطلبانی که در دروس مورد نظر در امتحانات نهایی سال سوم متوسطه نمرۀ خوبی کسب نکرده‌اند‌، اهمیت بیشتری دارد؛ چون اکنون زمان مناسبی است که با کسب نمرۀ 20 تا حدودی وضعیت خود را بهبود بخشند.

 

تست زنی در این دوران
بدون شک، برای موفقیت در آزمون سراسری ، شما باید سرعت و دقت لازم را برای یک آزمون تستی مثل کنکور داشته باشید و در ایام امتحانات، پس از مطالعه درس مربوط، زمانی را به پاسخگویی تست‌های همان درس اختصاص بدهید؛ بخصوص به تست‌های مرتبط با ترم دوم سال چهارم که شما به احتمال زیاد، برای آنها کمتر وقت تست زدن داشته‌اید، باید اشاره کرد؛ چرا که تست‌زنی در مباحث امتحان تشریحی، به شما کمک می‌کند تا از مطالعۀ مجدد آن مباحث تا حد زیادی بی نیاز شوید.

آموزش استفاده :
کمي بيشتر بدانيد :

» تمامی فایلها قبل از قرار گرفتن تست و بررسی میشوند
» برای دانلود فایلها از یک نرم افزار دانلود منیجر استفاده کنید
» فایلهای دانلودی مربوط به ما رمز عبور wwww.behkonkur.irبهمراه دارند
» در فايلها هيچ فايل اضافي از قبيل شورت کد سايت و ... وجود ندارد
» در صورت مشاهده لینک های معیوب ، موضوع را در بخش نظرات اعلام کنید
» در صورت دریافت خطای 503 هنگام دانلود ، فایلها را یک به یک دانلود بفرمایید
ارسال دیدگاه

قبل از نوشتن دیدگاه به نکات زیر توجه کنید:
    » نظراتی که با تایپ فارسی نباشند تایید نخواهند شد
    » نظرات تبلیغاتی اسپم محسوب میشوند و IP شخص مسدود خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.